Wakacyjne drinki

Najpopularniejsze drinki na wakacje

Wybierając się na wakacje do jednego z popularnych kurortów warto wiedzieć czego się można spodziewać. Nie tylko pod względem atrakcji, czy niesamowitych miejsc, lecz także wybierając się ze znajomymi, czy ukochaną osobą na drinka. Dlatego też przedstawiamy najpopularniejsze trunki tego typu, charakterystyczne dla destynacji najchętniej wybieranych na wczasy.

Brazylia, Kostaryka, a może Meksyk?

Najchętniej wybieranym drinkiem w Brazylii, zarówno przez miejscowych, jak i turystów, jest Cachaca. Trunek ten przypomina smakiem rum, jednakże jest on nieco bardziej owocowy. Produkuje się go na bazie trzciny cukrowej i zazwyczaj ma albo 38, albo 68 procent alkoholu. W Kostaryce natomiast czeka Guaro, napój serwowany z owocami, w dużym kieliszku. Jest on niewątpliwie ulubionym drinkiem zarówno wśród mieszkanek tego kraju, jak i wśród turystek.

Nie można tutaj też zapomnieć o Margaricie. To meksykański koktajl, który powstaje na bazie tequili, soku z limetki lub cytryny oraz likieru typu triple sec. Co ciekawe ważne jest tutaj także to, w jaki sposób się ją pije. Otóż na brzegu kieliszka powinna znajdować się sól ulokowana na soku z limonki, czyli crusta.

Słynna Pina Colada

Do jednych z najbardziej znanych drinków należy także Pina Colada, która pochodzi z Karaibów. Uznawana jest ona oficjalnie za drink narodowy. Istnieje przekaz iż po raz pierwszy została ona przyrządzona w latach 50-tych XX wieku w Puerto Rico. Podawana z lodem i cytryną powstaje na bazie białego rumu, soku ananasowego i śmietanki kokosowej. Najlepiej smakuje, gdy można jej skosztować popijając ją z wydrążonego ananasa.

Każdy z tych wakacyjnych drinków ma swoją historię i sposoby ich przyrządzania. Niewątpliwie jednak to jedynie kilka wstępnych propozycji, bowiem każde, zwłaszcza idealne miejsce na wymarzone wakacje, ma swojego faworyta. Będąc na wczasach warto spróbować trunku, który uważa się za najbardziej popularny, bowiem najczęściej ma to swoje uzasadnienie.

Słynny drink Pina Colada

Zapisz